چند تا پیپ !؟

چند تا پیپ

خیلی از دوستان این پرسش رو مطرح میکنن که بعنوان یک پایپر ( پایپ اسموکر ) چه تعداد پیپ باید داشته باشند و یا استانداردی برای تعداد پیپ های مورد استفاده , وجود دارد !؟
در پاسخ به این پرسش در جمله ای کوتاه میتوان به این شکل جواب داد :
هر چند تا که کرمتونه میتونید پیپ داشته باشید ! 😉
ولی خب , گذشته از شوخی باید عرض کنم استانداردی برای تعداد پیپ وجود ندارد .
اما …!
با توجه به یک سری نکات که عرض میکنم میتوان بصورت تخمینی عددی را بعنوان تعداد پیپ هایی که میتوانید داشته باشید و کفاف کارتون را بده , بیان کرد .
با توجه به سبک ها و انواع مختلف توتون از جمله : انگلیش , اورینتال , آروماتیک , بالکان , ویرجینیا , برلی , لاتاکیا , کنتاکی و … و همچنین توجه به این نکته که خود توتون های میکسچر هر کدام از یک نوع توتون بیشتر در بلند آن استفاده شده , بطور مثال در توتون کامن ولث سامویل گاویث اگر چه سبک انگلیش است ولی مقدار لاتاکیای موجود در آن بیشتر است و همچنین این موضوع که سفارش شده هر سبک و توتون خاص رو در یک پیپ جداگانه مصرف کنید تا طعم و مزه توتونها با هم قاطی نشود و بتوانید لذت لازم را ببرید و در نظر گرفتن فرم ظاهری پیپ ها که هر کدام برای مصرف سبک خاصی از توتون توصیه میشود و شکل داخلی کاسه پیپ و در نظر گرفتن نکاتی دیگر…. شاید بتوانیم به این نتیجه برسیم که حداقل , تعداد هفت عدد پیپ برای شروع و استفاده لازم و کافی از پیپ و توتون کفایت کند البته این تعداد بدون در نظر گرفتن پیپ مرشام , پیپ فالکون ( بخصوص در هوای سرد ) و کورن کاپ , بیان شد .
پس با یک حساب سرانگشتی میرسیم به یک ست ده تایی پیپ که شامل هفت عدد پیپ برایری با فرم ها و اشکال مختلف , یک پیپ میرشام بعنوان یک اثر هنری 😉 و یک پیپ کورن کاب و یک پیپ فالکون می باشد .

حداقل تعداد ۱۲ عدد پیپ مورد نیاز شماست  !

البته اگر شما یک نوع توتون مصرف می کنید !

 

تمام مطالب بیان شده بر اساس تجربیات و نظرات شخصی بنده بود .
امیدوارم از پیپ و توتونی که مصرف میکنید لذت ببرید .

 

بخشی کوتاه از آموزش پیپ، برگرفته از آموزه‌های ماسترو رحیمی و استاد کامران در انجمن پیپ، سال ۱۳۹۰.

بازنشر توسط هرکول

پی نوشت: برای اطلاعات بیشتر، ویدیوهای آموزشی ماسترو رحیمی را  از آپارات، یوتیوب و یا کانال تلگرامی پاسارگاد تاباک دنبال کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «چند تا پیپ !؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا