مختصری در مورد روش صحیح کشیدن پیپ

مختصری در مورد روش صحیح کشیدن پیپ :
بعضی از دوستان در مورد طریقه صحیح کشیدن پیپ پرسیده بودن !
در پاسخ باید عرض کنم که در این مورد در فوروم مطالب لازم ذکر شده , ولی خب بنا بر قول معروف : همیشه حق با مشتری است ! البته رابطه بین فروشنده و مشتری ربطی به بنده نداره 😉 اما بنده به عنوان عضوی از انجمن باید عرض کنم که طریقه صحیح کشیدن پیپ چیز خاص و عجیب غریب و به قول معروف آپولو هوا کردن نیست , نکته کار ارتباط برقرار کردن با پیپ و توتون مورد استفاده است .
پیشنهاد میکنم دوستان در مورد روش های پر کردن توتون را در فوروم مطالعه کنند , پیپ و توتون مورد علاقه تون رو انتخاب کنید و سپس به این روش عمل کنید : تکرار , تکرار , تکرار و …. !! تا بالاخره بتونید ارتباط لازم را با پیپ و توتونی که استفاده میکنید برقرار کنید .
در این راه به نکات مطرح شده در مطالب فوروم توجه داشته باشید , روشهای بارگذاری توتون , روشهای اسموک مناسب , روشن کردن توتون , تمیز کردن و نگهداری پیپ و … !
منظور اینکه پیپ کشیدن فقط مرحله اسموک پیپ نیست , از انگیزه شروع به پیپ کشیدن , انتخاب پیپ و توتون , حال و هوای هنگام کشیدن پیپ … شروع میشه و تا خالی کردن و تمیز کردن و نگهداری بعد از استفاده , ادامه پیدا میکند , حتی , البته شاید کمی اغراق به نظر بیاد , حس و حال بعد از پیپ کشیدن هم جزئی از کشیدن پیپ به حساب میاد .
بهر حال در حد چند نکته کوتاه :
پیپ مناسب و غیر تقلبی تهیه کنید
توتون مناسب و مورد علاقه تون را انتخاب کنید
سعی کنید در بارگذاری توتون جدا از اینکه از چه روشی برای بارگذاری استفاده میکنید , همواره تراکم توتون در پایین کاسه کمتر , وسط کمی بیشتر و در بالا بیشتر باشد
سعی کنید توتون به درستی روشن بشه
اسموک های ملایم و سبک داشته باشید
با انواع توتون آشنا باشید , توتون های آروماتیک و فلیک شیره بیشتری دارند و معمولا داغ تر میسوزند و…
در انتها بازهم عرض میکنم سعی کنید با تکرار , با پیپ و توتونتون ارتباط برقرار کنید .

بخشی کوتاه از آموزش پیپ، برگرفته از آموزه‌های ماسترو رحیمی و استاد کامران در انجمن پیپ، سال ۱۳۹۰.

بازنشر توسط هرکول

پی نوشت: برای اطلاعات بیشتر، ویدیوهای آموزشی ماسترو رحیمی را  از آپارات، یوتیوب و یا کانال تلگرامی پاسارگاد تاباک دنبال کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «مختصری در مورد روش صحیح کشیدن پیپ»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا